سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد با تدارک برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری به استقبال گرامیداشت هفته دفاع مقدس می‌رود

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار،یوسف اسماعیل زاده معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد در نشست خبری با اصحاب رسانه که پیرامون برنامه‌های شهرداری مشهد در هفته دفاع مقدس در محل معراج شهدا برگزار شد، گفت: مکانی که در آن هستیم برای مردم شهرمان خاطره انگیز است، زیرا بیش از ۱۶ هزار شهید استان‌های خراسان بزرگ از اینجا تشییع و به خاک سپرده شدند.

اسماعیل زاده عنوان کرد: در اولین اقدام این هفته، با حمایت دستگاه‌های مختلف و شورای اسلامی شهر شاهد کلنگ زنی بازسازی مرکز فرهنگی معراج خواهیم بود، که امیدواریم در این دوره به بهره‌برداری برسد. نقشه آماده شده، پیمانکار در مراحل انتخاب است و عملا مشکلات اجرایی در مسیر وجود ندارد.

معاون سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد بیان کرد: دومین برنامه ویژه گرامیداشت این هفته، نمایش میدانی ” نوری در نیمروز است که از اول تا ۲۳ مهرماه در بلوار نماز روبروی کوهشار، اجرا خواهد شد. محتوای نمایش در خصوص شهید شوشتری است. روز اول و دوم مهر اجرای اختصاصی و از سوم مهر اجرای عموم خواهد بود.

وی افزود: یکی از اقدامات دیگر، طرح روشنایی شهر است، که تاکنون دوره‌های مختلف این طرح را داشته‌ایم. ۱۷ دیوار مهم مزین به چهره‌های شهدای انقلاب، شهدای ترور و دیگر شهدا شده‌اند. ۲۲ هزار متر مربع فضای نقاشی تحت پوشش داریم که در کار نگهداری و مرمت آنها انجام می‌گردد.

اسماعیل زاده عنوان کرد: پرداختن به کتاب ” خاتون و قوماندان ” با مشارکت دستگاه‌های مختلف و تجدید چاپ توسط سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد، جشن ایستادگی، رونمایی از چهاریادمان شهدای گمنام در بوستان کوهسنگی، پارک ملت، پارک اردیبهشت و پارک ارم از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده است.

وی از برگزاری کمپین طراحی و فضاسازی شهری خبر داد و گفت: کمپین ” لبخند تو خلاصه خوبی‌هاست” که تصویر سازی رزمندگانی است که در سخت‌ترین شرایط، لبخند بر لب داشتند و شوخی های جبهه و جنگ را فراموش نمی‌کردند، را برگزار خواهیم کرد.

معاون سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد در ادامه گفت : کاروان مقاومت با فضاسازی اتوبوس‌های دفاع مقدس در مکان‌های مختلف شهرتردد خواهند داشت. غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا در ششم مهرماه که توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت می‌گیرد و شهرداری مشهد با آنها همکاری خواهد داشت از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس است .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *