مدیرکل فرهنگی و اجتماعی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: ۲.۵ درصد نخبگان علمی دنیا از ایران هستند و ما در بسیاری از حوزه‌ها جزو ۱۰ تا ۱۵ کشور برتر دنیا هستیم و نمونه بارز علم بالای ایرانیان را در تولید انواع واکسن کرونا داشتیم.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، حجت‌الاسلام و المسلمین سعید کرمی در گردهمایی مستعدان و نخبگان سراسر کشور که شب گذشته در مجتمع شهدای سلامت برگزار شد، اظهار کرد: ما با همکاری بنیاد ملی نخبگان زمینه حضور نخبگان در مشهد و تشرف دسته‌جمعی این گروه فرهیخته به حرم مطهر رضوی فراهم کردیم.

وی افزود: البته عموم برنامه‌های ما در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در قالب برنامه‌های اردوگاهی بوده، اما برای نخبگان متناسب با شان و جایگاه آنها به‌طور ویژه برنامه‌ریزی کردیم و به فرموده مقام معظم رهبری تبعیض برای نخبگان مجاز بوده و از عدالت خارج نیست.

وی تصریح کرد: نخبگان علمی در این سفر نورانی و معنوی به محضر عالم آل محمد(ص)، حضرت علی بن موسی الرضا(ع) مشرف شدند و دسته‌جمعی خدمت امام مهربانی‌ها عرض ارادت داشتند و از ایشان خواستند که در تمامی امورات و در مسیر ارائه خدمت شایسته به مردم یاری‌گر آنان باشند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان این که هرگاه که ما مشکل و خواسته‌ای داریم به امام رضا(ع) مراجعه می‌کنیم، خاطرنشان کرد: ائمه اطهار(ع) کلهم نور واحد هستند، اما از ولی نعتمان به عنوان عالم آل محمد(ص) نام برده شده و معتقدیم که حضور نخبگان در محضر عالم بسیار قابل توجه است.

کرمی افزود: در دیدار یک با پزشک نخبه هندی داشتیم او از جایگاه بالای علم و دانش نخبگان ایرانی در کل دنیا می‌گفت و ما باید بیش از پیش قدر خودمان را بدانیم و تصور نکنیم که خروج از کشور بهترین گزینه است.

وی با اشاره به این که مقام معظم رهبری در دیدار اخیرشان با دانشجویان بر استفاده حداکثری از ظرفیت نخبگان تاکید کردند و فرمودند که شما از هر نشدی یک تا چند شد ایجاد می‌کنید، گفت: ما باید مشکلات و موانع موجود را از سر راه نخبگان برداریم تا این گروه فرهیخته و تحصیل‌کرده در سطوح عالیه بتوانند بهترین‌ها را در حوزه تخصصی خود برای ملت شریف ایران رقم بزنند و تحریم‌ها مانعی در مسیر پیشرفتشان نباشد.

معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان ایران با اشاره به این که علم قدرت می‌آورد و آن قدرتی که فاقد علم باشد ثبات ندارد، بیان کرد: زمانی بود که جزو ۵۰ کشور اول علمی دنیا نبودیم، اما امروز ۲.۵ درصد نخبگان علمی دنیا از ایران هستند و ما بسیاری از حوزه‌ها جزو ۱۰ تا ۱۵ کشور برتر دنیا هستیم،

وی افزود: ما نمونه بارز علم بالای ایرانیان را در تولید انواع واکسن کرونا داشتیم، در همین خصوص کشورهای دیگر با تمسخر می‌گفتند آب مقطر تولید کردند و ما اکنون برکت، فخرا، برکت پلاس، فخرا پلاس و بسیاری دیگر از واکسن‌های تولیدی در ایران را به دیگر کشورها صادر می‌کنیم

کرمی تصریح کرد: تزریق واکسن‌های آسترازنکا و فایزر منجر به فوت بسیاری از دریافت‌کنندگان این واکسن‌ها شد و در حالی که خود تولیدکنندگان سکوت کردند عده‌ای افراد وطن‌فروش به ناحق از محصول غیراستاندارد حمایت کردند و هیچ واکنشی در خصوص تولید نمونه‌های ایرانی نداشتند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *