دبیر علمی سومین کنگره بین‌المللی امام رضا(ع) و علوم روز گفت: ۴۰۰ مقاله به دبیرخانه این کنگره تاکنون ارسال شده که نسبت به دومین دوره آن بیش از دو برابر افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا مودب در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: مهلت ارسال آثار به کنگره بین المللی امام رضا(ع) و علوم از ابتدای آبان ماه آغاز شده و با تمدید آن تا هفتم آذرماه ادامه دارد.

وی بیان کرد: تاکنون از کشورهای لبنان، عراق و پاکستان نیز مقالاتی به دبیرخانه رسیده است و پیش‌بینی می‌شود تعداد مقالات و همچنین کشورهای شرکت کننده تا مهلت پایانی ارسال آثار افزایش یابد.

دبیر علمی سومین کنگره بین المللی امام رضا(ع) و علوم روز ادامه داد: سیره و تعالیم امام رضا(ع) در اقتصاد، مدیریت، علوم تربیتی و روان شناسی، علوم اجتماعی، علوم سیاسی، علوم پزشکی و سلامت، علوم ارتباطات، علوم نظامی و امنیتی، هنر، معماری و شهرسازی، تاریخ زندگانی امام هشتم(ع) و خانواده و فرزندان از جمله محورهای این کنگره بین المللی است.

مودب افزود: در این کنگره علاوه بر انتخاب هشت نفر برگزیده در بخش اساتید و پژوهشگران، هشت نفر نیز در بخش نوقلم ها و دانشجویان کارشناسی و طلاب برگزیده خواهند شد.

رییس دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) نیز گفت: آیین پایانی کنگره بین المللی امام رضا(ع) و علوم روز از ۲۸ آذر به مدت دو روز در مشهد برگزار خواهد شد.

مرتضی رجوعی افزود: مجوز انتشار تنها فصلنامه کشوری و تخصصی ویژه این کنگره با عنوان امام رضا(ع) و علوم روز نیز گرفته شده و تاکنون یک شماره از آن منتشر شده است.

وی بیان کرد: تاکنون ۵۰ پیش نشست مجازی و حضوری در خصوص این کنگره با حضور افراد شاخص و صاحب نظر داخلی و خارجی برگزار شده است.

تاکنون ۲ دوره از کنگره بین المللی امام رضا و علوم روز در مشهد برگزار شده است و سومین دوره در سال جاری برپا می شود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *