سیزدهمین جشنواره زوج های جوان کارکنان شاغل نیروی پدافند هوایی ارتش در مشهد پایان یافت.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، اختتامیه سیزدهمین جشنواره زوج های جوان ویژه دانشجویان و کارکنان شاغل نیروی پدافند هوایی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر روشندل رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی، امیر سرتیپ محمد یوسفی خوش قلب معاون هماهنگ کننده نیروی پدافند هوایی ارتش برگزار شد.

امیر سرتیپ محمد یوسفی خوش قلب معاون هماهنگ کننده نیروی پدافند هوایی ارتش ضمن تشکر از عوامل برگزاری این مراسم گفت: زن و مرد، خانواده را به‌عنوان کوچک‌ ترین واحد اجتماعی تأثیرگذار بر فرهنگ جامعه تشکیل می‌دهند و خانواده خاستگاه توالد و تکاثر انسانی و رمز و راز پایداری و ماندگاری بشریت و معیار و راهنمای رفتار و استحکام‌ بخش ملاک‌ های اخلاقی و تربیتی برای فرزندان است.

خوش قلب ارتباط تنگاتنگ نقش اجتماعی زن با جایگاه وی در خانواده را یادآور شد و افزود: زن، محور و پایه ساختار خانواده و اصلاح‌گر و زمینه‌ ساز موفقیت در زندگی اجتماعی است.

وی ادامه داد: فضای صمیمی، تنها راه ساختن خانواده خوشبخت است که به نوبه خود نقش مهمی در امنیت روانی دارد و در زندگی تمام افراد جامعه نمود پیدا می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر روشندل با بیان این که تشکیل خانواده مهمترین ترین وظیفه زن و مرد است، گفت: رعایت احترام متقابل، اظهار محبت و وظیفه شناسی زوجین، پایه های زندگی را مستحکم می کند.

وی افزود: رازداری، وفاداری و صبوری متقابل از دیگر مواردی است که در استحکام و دوام زندگی نقش دارد.

روشندل در ادامه با اشاره به این که اسلام نقش‌ های تربیتی، فرهنگی و اجتماعی خاصی برای زن در نظر گرفته است، اظهار کرد: نقش تربیتی و فرهنگی زن از طریق جایگاه بی‌بدیل وی در خانواده تحقق می‌یابد و زن به عنوان فردی مسئول در خانواده نقش تعیین‌ کننده‌ای در تربیت فرزندان داشته و از این طریق در ارتقای فرهنگ جامعه بشری نقش مهمی ایفا می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *