عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی در مراسم بصیرت کارکنان اوقاف اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، بیان کرد: خداوند متعال اولين واقف و بنيانگذار سنت حسنه وقف بوده است.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، حسن رحیم پور ازغدی گفت : هر چیزی که نیاز حقیقی بشر است و مشکل دنیوی، اخروی، مادی و معنوی را حل کند و بشر را یک گام به سوی اعتدال و آماده شدن به سوی تکامل نزدیک کند، وقف است .

وی افزود: قدمت وقف به تاریخ زندگی بشری نیست بلکه قدمت وقف به جهان هستی باز می گردد. اولین واقف در جهان هستی، خداوند است. خداوند جهان را برای تمام بشر وقف کرده است.

استاد حوزه و دانشگاه، با بیان این که وقف به معنی زمان شناسی است، باید بدانیم در هر زمان جامعه ی ما چه نیازهایی دارد، تصریح کرد: همان گونه که بر خلاف نیت واقف نمی توان عمل کرد، بر خلاف نیت خداوند هم نباید عمل کرد ،پس انسان بعنوان جانشین خدا روی زمین وظیفه دارد از اموالی که خداوند در اختیار او قرار داده برای کمک به جامعه و سایر انسان ها وقف کند.

وی  با اشاره به مسائل سیاسی امروز غزه تصریح کرد: در کل دنیا تعداد یهودیان 15 میلیون نفر به اندازه جمعیت تهران هستند اما بیشترین ثروت های دنیا و رسانه ها را در اختیار دارند

رحیم پور ازغدی با بیان این که یهودیت، به عنوان یک حاکمیت نژاد پرستانه، سرمایه داری تنها دینی است که تبلیغ نمی کنند ، گفت:  اسرائیل  با گذاشتن اسم پیامبر روی خودشون، در ظاهر دینی ترین حکومت و در واقع بی دین ترین حکومت را دارند.

وی در ادامه گفت: خداوند در قرآن کریم 10 خصلت به بنی اسرائیل نسبت داده که یکی از آنها بی تعهدی و پیمان شکنی است ، این در حالی است که اسرائیل رسما اعلام می کند که بیمارستان ها، مدارس و مناطق مسکونی را بمباران کرده و دست به مجازات جمعی غیر نظامیان، کشتن پنج هزار کودک و نسل کشی زده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *