جانشین پدافند هوایی کشور گفت: امروز پدافند هوایی مقتدر تر از همیشه و با کار آمدی خود بر مرز های هوایی کشور تسلط دارد

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، امیر سرتیپ علیرضا الهامی جانشین نیروی پدافند هوایی ارتش با حضور در منطقه پدافند هوایی شمال شرق کشور، ضمن بازدید از سایت‌های راداری و موشکی این منطقه پدافندی، میزان آمادگی رزمی این یگان را مورد ارزیابی قرار داد.

جانشین نیروی پدافند هوایی ارتش با بیان این که ماموریت پدافند هوایی در بدترین شرایط آب و هوایی و پراکندگی جغرافیایی به صورت شبانه روزی در حال انجام است، اظهار کرد: آسمان امن ایران اسلامی مرهون مجاهدت و جانفشانی برادران ولایی و متعهد در مجموعه نیروی پدافند هوایی است.

وی افزود: همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، مقاومت و ایستادگی هزینه اش از تسلیم و قبول تحمیل دشمن کمتر است و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی این را به منصه ظهور رسانده اند و با اقتدار نیروهای مسلح، منطقه در امنیت کامل و مردم در این امنیت با آرامش و راحتی کامل زندگی می کنند.

وی با اشاره به دستاورد های به روز پدافند هوایی در زمینه دفاعی و امنیتی با پیروی از منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) تصریح کرد: اقتدار و صلابت جمهوری اسلامی ایران در منطقه نمونه و الگویی برایی سایر کشور هاست و امروز در زمینه راداری و موشکی دستاورد های بسیار ارزنده‌ای داشته‌ایم که روز به روز با همت جوانان انقلابی، دانشمندان گرانقدر و تعامل و همکاری سایر نیروهای مسلح قطعا این اقتدار بیش از پیش تقویت خواهد شد.

جانشین نیروی پدافند هوایی با بیان این که تلاش و جهاد شبانه‌روزی مرزبانان آسمان کشورمان در راستای آرامش و آسودگی خاطر شهروندان ایران اسلامی است، اظهار کرد: اگر امروز پدافند هوایی ارتش به رشد و تعالی رسیده، یقینا این بالندگی و اقتدار مرهون همت و تلاش جوانان این مرز و بوم در عرصه‌های مختلف علوم پدافندی است.

وی خاطرنشان کرد: هوشیاری بالای کارکنان، استفاده از نیروی جوان و متخصص، آماده به کار بودن مداوم سامانه‌ها و تجهیزات راداری، موشکی و اشراف اطلاعاتی مناسب باعث شده است امنیت آسمان این منطقه راهبردی به خوبی تأمین شود.

امیر سرتیپ الهامی رهنمود های فرمانده معظم کل قوا را مهمترین عنصر پیشرفت دفاعی کشور دانست و اظهار کرد: امروز به برکت خون شهدا و هدایت‌ های راهگشای فرمانده معظم کل قوا(مدظله العالی) با غلبه بر محدودیت‌های ظالمانه استکبار و با تکیه بر ظرفیت‌ های دانشی داخلی و بهره‌ برداری از سامانه‌ های بومی، مقتدرانه از مرزهای هوای کشور صیانت و پاسداری می‌کنیم.

امیر سرتیپ علیرضا الهامی در ادامه ضمن حضور در یادمان شهدای گمنام این منطقه پدافندی، به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *