نمره صفر این هفته مجددا به شورای پراز اشتباه و بی تدبیر شهر مشهد داده می شود ، شورایی که پس از آبستراکسیون و تعطیلی صحن علنی این بار با تغییر نام خیابان طبرسی شهر مشهد را  به چالش کشاند

سال های نه چندان دور وقتی مرحوم طبرسی سکته کرد ، کفن دزدی بر سر قبر او حاضر شد و بنا داشت که کفن شیخ را سرقت نموده و آن را بفروشد ، اما غافل از این که شیخ در زیر خروارها خاک زنده است و مچ کفن دزد را گرفت ، شیخ پس از آن ماجرا 30 سال عمر و کتاب تفسیر مجمع البیان را نوشت و برای نسل های بعد به یادگار گذاشت .

اینک در قرن 21 کسی کفن دزدی نمی کتد ، درک و شعور اجتماعی سارقان آن قدر بالا رفته که دست به چنین کار پستی نمی زنند ، اما متاسفانه اتفاقاتی می افتد که بدتر از کفن دزدی است.

این روزها شورای اسلامی شهر مشهد در یک اقدام نابخردانه خیابانی که سال های سال در بین زائران و مجاوران به نام شیخ طبرسی مشهور بود به صورت یک طرفه و با یک ترفند به نام حضرت جوادالائمه (ع) تغییر دادند آنان از نام حضرت سواستفاده کردند تا دهان منتقدین را برای این کار اشتباه ببندند .

آنان کاری بدتر از کفن دزدی انجام دادند ، شورای شهر می خواهد نام و اثری از شیخ طبرسی نباشد نسل آینده شیخ طبرسی را نشناسد و جوانان این کشور به دنبال سلبریتی های بی هویت باشند

باورمان نمی آید که شورای شهر به دنبال دین زدایی و حذف روحانیت در شهر باشد ، آنان معتقد ، مذهبی و اصولگرا هستند ، اما اگر این رویه ادامه پیدا کند با نامگذاری 124 هزار پیامبر دیگر نامی حتی از شهیدان در خیابان های این شهر باقی نمی ماند .

ای علمای اسلام ، ای فضلا ، ای حوزه علمیه به داد مشهد برسید، اگر امروز در مقابل این عمل خبط شورای شهر نایستید فردا خیابان امام خمینی (ره) و شهید نواب صفوی و … هم تغییر پیدا می کند .

شورای شهر مشهد، هر روز با برنامه های جنجالی خود کام شهروندان مشهدی را تلخ می کند . دوست و دشمن این عمل را تقبیح کردند. راستی این شورا به کجا می رود؟ چرا مردم این شورا را دوست ندارند ؟

نمره صفر این هفته مجددا به شورای اسلامی شهر مشهد داده می شود، عرض تسلیت به پیشگاه تک تک طلاب عزیز این شهر که در حجره های تاریک و سخت تحصیل می کنند تا دین اسلام زنده بماند . آنان سختی می کشند شبانه روزی تلاش می کنند اما عده ای به دنبال حذف زحمات روحانیت هستند .

نام شیخ طبرسی بر بلندای شهر مشهد، بر یاد، خاطره و قلب مردم این شهر تا ابد ماندنی است حتی افراد کوچک شورای شهر هم نمی‌توانند شیخ طبرسی را از قلب‌های این مردم بیرون کند

شیخ طبرسی دوباره زنده شد ، اما این بار قرآن را تفسیر نکرد ، بلکه مردم جهان اسلام شیخ طبرسی را روایت کردند .

 

نویسنده : سید حسین میرپور

صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه خبری پاژنگار   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *