مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان چناران از افتتاح اقامتگاه بوم‌گردی خورشید اخلمد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، محمد طاهریان مقدم افزود: به مناسبت دهه مبارک فجر و با حضور امام جمعه، فرماندار شهرستان چناران  و جمعی از مسئولان شهرستان، اقامتگاه بوم‌گردی خورشید اخلمد افتتاح شد.

مسئول میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان چناران ادامه داد: با توجه به این که روستای گردشگری اخلمد از توابع شهرستان چناران یکی از روستای مهم در حوزه گردشگری بین الملی رو به رشدترین بخش صنعت گردشگری شهرستان  است  و هرساله پذیرایی بیش از یک ميليون گردشگر و مسافر از داخل و خارج کشور است ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی سهم بسزایی دررشد و توسعه گردشگری دارد و از ظرفیت‌های مهم برای جذب گردشگران به شمار می‌رود.

طاهریان‌مقدم تصریح کرد: اقامتگاه بوم‌گردی خورشید اخلمد سومین اقامتگاه در روستای اخلمد و یازدهمین اقامتگاه در شهرستان است در زمینی با مساحت ۲۵۰ مترمربع و با زیربنایی به مساحت ۲۰۰ مترمربع راه‌اندازی شده است.

او گفت: این اقامتگاه بوم گردی با اعتباری بیش از ۲۰ میلیارد ریال با همکاری اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چناران و با استفاده از تسهیلات بنیاد برکت افتتاح و از این پس آماده پذیرایی از میهمانان گردشگران شهرستان است.

مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان چناران افزود: اقامتگاه بوم‌گردی خورشید اخلمد دارای چهار سوئیت کامل و ۹ اتاق، چایخانه و مرکز فروش گیاهان دارویی و به طور کلی بیش از ۳۰نفر ظرفیت اسکان این اقامتگاه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *