جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی گفت: بیش از ۹ میلیون و ۲۸۱ هزار نفر زائر به استان و مشهد سفر کردند.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژاد اظهار کرد: از ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ لغایت ۱۱ فروردین ماه جاری مجموعا ۹ میلیون و ۲۸۱ هزار و ۸۹۰ نفر به استان خراسان رضوی و مشهد سفر کرده‌اند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی ادامه داد: بیشتر آمار ورود مسافر به تعداد ۷ میلیون و ۸۴۵ هزار و ۴۵۵ نفر با وسایل حمل و نقل شخصی به استان و مشهد سفر کرده‎‌اند.

وی ادامه داد: هم‎چنین تعداد ۶۷۵ هزار و ۴۵۶ نفر از طریق حمل و نقل جاده‌ای، ۴۸۷ هزار و ۶۲۰ نفر از طریق راه‌آهن، ۲۷۳ هزار و ۳۵۹ نفر از طریق فرودگاه در این ایام به استان و مشهد الرضا (ع) مشرف شده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین گنابادی‌نژاد یادآور شد: با توجه به این که برخی از زائران برای حضور در مراسم شب‌های قدر حرم مطهر رضوی به مشهد می‌آیند، موج سوم سفر به  استان خراسان رضوی و مشهد آغاز شده است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی با بیان این که در استان خراسان رضوی پیش‌بینی‌های لازم برای اقامت زائران در بخش رسمی، موقت و اضطراری انجام شده است، گفت: میانگین ضریب اشغال واحدهای اقامتی افزایش یافته و طی شبانه روز گذشته در واحدهای اقامتی رسمی مشهد ۶۰ درصد، واحدهای موقت ۶۰ درصد و واحدهای اضطراری ۴۳ درصد بوده است.

وی عنوان کرد: همچنین میانگین ضریب اشغال واحدهای اقامتی رسمی در استان ۶۲ درصد و میانگین ضریب اشغال واحدهای موقت ۶۰ درصد و اضطراری ۴۳ درصد بوده است که براساس این آمار هنوز ظرفیت برای پذیرش زائر و مسافر در مراکز اقامتی رسمی، موقت و اضطراری استان و مشهد وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *