مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی گفت: چهار هزار کلاس درس علاوه بر اعتبارات نوسازی در روال ساخت قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار؛ سید امیر شوشتری در اجلاس روسای ادارات آموزش و پرورش استان خراسان رضوی که در محل دبیرستان خیام نیشابور برگزار شد، اظهار کرد: طی دو سال گذشته به منظور جلوگیری از خالی بودن کلاس های درس تعداد زیادی از دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان را در مدارس به کارگیری و حق الزحمه آنان را طبق قانون حق التدریس واریز کردیم.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به این که استان ما بالاترین آمار نیروهای خرید خدمات را در کشور داراست ادامه داد: طبق گفته وزیر آموزش و پرورش نیروهای خرید خدمات در روال جذب قرار دارند و در برگزاری آزمون های استخدامی به همین منظور برای آنان سهمیه های خوبی قائل شده ایم.

وی با اشاره به این که امسال بعد از مهرماه حدود دو هزار نیروی خرید خدمات به آموزش و پرورش استان اضافه شدند، گفت: خوشبختانه توانستیم حق الزحمه نیروهای خریدخدمات را تا قبل از عید پرداخت کنیم.

وی تصریح کرد:در سه سال گذشته یک متر مربع سرانه آموزشی در حاشیه شهر مشهد مقدس افزایش داشته است. هرچند سرانه آموزشی خراسان رضوی نسبت به کشور پایین تر است اما با اجرای طرح مولد سازی تلاش داریم تا این رقم را به بالاترین حد ممکن برسانیم.
وی با اشاره به این که چهار هزار کلاس درس علاوه بر اعتبارات نوسازی در روال ساخت قرار دارد گفت: سرانه آموزشی حاشیه شهر مشهد از ۱‌.۸ به ۲.۸ مترمربع افزایش یافته است.
وی با بیان این که برای مهر جدید ۹ هزار نفر نیروی جدید در آموزش و پرورش استخدام خواهند شد اظهار کرد: هیچ مدرسه کانکسی در استان بالای ده نفر وجود ندارد.

شوشتری ضمن اشاره به رتبه بندی فرهنگیان، این طرح را یکی از اقدامات بزرگ دولت سیزدهم در راستان ارتقا شان و منزلت فرهنگیان دانست و گفت: این اقدام علاوه بر اثربخشی بر کیفیت تعلیم و تربیت باعث شده است بسیاری از نیروهایی آموزش و پرورش که در دیگر ادارات فعالیت می کنند خواستار بازگشت به مدرسه شدند.

وی تصریح کرد: در تابستان امسال اجرایی سازی ۸۰ درصد سند تحول بنیادین در مدارس نمونه استان به انجام می رسد تا بتوانیم شاهد دانش آموزانی توانمند با شایستگی های اخلاقی و زیستی و اجتماعی باشیم.

شایان ذکر است آموزش و پرورش استان خراسان رضوی در اجرای سند تحول بنیادین جزو پنج رتبه نخست کشور است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *