رئیس اداره موزه و مستندات علوم زمین شناسی گفت: به مناسبت روز جهانی موزه، کارگاه نقاشی استاد حسین طالبی با حضور چهل و سه هنرمند نقاش و خطاط برجسته کشور در پارک موزه علوم زمین مشهد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار ، محبوبه پرورش ، در خصوص برگزاری کارگاه نقاشی استاد حسین طالبی در پارک موزه علوم زمین مشهد، اظهار کرد: این رویداد که به مناسبت روز جهانی موزه برگزار شد، نمادی از پیوند علم و هنر در موزه است.

وی ادامه داد: نمایش مفاهیم علمی به طور کامل جز در قالب هنر امکان‌پذیر نیست. ما در موزه تلاش می‌کنیم در زمان حضور بازدیدکنندگان، ابعاد مختلف این مجموعه را توضیح و تشریح کنیم.

رئیس اداره موزه و مستندات علوم زمین شناسی افزود: هنر می‌تواند به طور خلاصه و موجز همه چیز را به تصویر بکشد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم با برگزاری این کارگاه، ارتباطی بین هنر و علم زمین‌شناسی برقرار کنیم.

پرورش با اشاره به این که در دنیای مدرن، فتوشاپ و رنگ‌های خاص و کارهای کامپیوتری رواج یافته‌اند، گفت: اما متأسفانه انسان‌ها با دیدن این آثار، روز به روز افسرده‌تر، غمگین‌تر و گوشه‌گیرتر می‌شوند. ما با برگزاری این کارگاه می‌خواستیم به مردم نشان دهیم که هنر اصیل هنوز هم وجود دارد و دل خودمان و مردم را شاد کنیم.

وی تصریح کرد: این رویداد با حضور چهل و سه هنرمند نقاش و خطاط برگزار شد که چهل نفر از آنها نقاش و سه نفر از آنها هنرمندان برجسته خطاط کشور بودند.

رئیس اداره موزه و مستندات علوم زمین شناسی اضافه کرد:  از جمله هنرمندان دعوت شده به این رویداد می‌توان به استاد علی‌اکبر اسماعیلی قوچانی، کاتب بزرگ‌ترین قرآن، استاد حسین طالبی، نقاش معروف کشور، و استاد شریعتی که با وجود معلولیت، با پا نقاشی می‌کنند و یکی از نقاشان برجسته کشور هستند، اشاره کرد.

پرورش با بیان این که امروز بازدید برای عموم مردم رایگان است، عنوان کرد: این سی و ششمین ورک‌ شاپ استاد حسین طالبی است که به مناسبت روز موزه و به دعوت ما در موزه علوم زمین برگزار شد.

وی در خصوص پارک موزه علوم زمین که در سال ۹۷ افتتاح شده است، گفت: این مجموعه در واقع شامل سه پارک است: پارک زمین‌شناسی، پارک فیزیک زمین و پارک اکتشاف. مجموعه اصلی نیز در داخل ساختمان قرار دارد و به صورت رمپ طراحی شده است.

رئیس اداره موزه و مستندات علوم زمین  اضافه کرد: حدود چهار هزار و ۵۰۰ نمونه در داخل موزه به نمایش گذاشته شده و حدود ۳۰ هزار نمونه از کل کشور در مخزن موزه نگهداری می‌شود. بخشی از این ۳۰ هزار نمونه، پژوهشی هستند و پژوهشگران از آنها استفاده می‌کنند. بخش دیگر نمونه‌های نمایشی هستند که در ویترین‌ها قرار دارند. این نمونه‌ها را معاوضه می‌کنیم یا در ویترین‌های جدید به نمایش می‌گذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *