مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت: با توجه به افزایش غیر قانونی بعضی کالاها تعزیرات حکومتی از ابتدای خرداد ماه سال جاری چندین طرح نظارتی در استان را آغازکرده است .

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار ، سید مرتضی مدنی مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی افزود: این طرح با رویکرد پیشگیرانه از افزایش غیر قانونی کالاهای اساسی خوراکی تا محصولات خانگی با تشدید نظارت ها و جلوگیری از گرانفروشی با همکاری دیگر دستگاه های نظارتی در حال انجام می باشد.

مدنی گفت: از زمان آغاز طرح های نظارت اکیپ های گشت مشترک تعزیرات حکومتی به همراه سایر دستگاه های نظارتی رصد نرخ برنج پاکستانی ، نرخ نخود ، نرخ گوشت مرغ ، جوجه یکروزه ، تخم مرغ و حبوبات و نظارت بر محصولات لوازم خانگی از سطح تأمین،تولید تا سطح عرضه را روزانه مورد رصد و پایش قرار می دهند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی افزود: همچنین طرح نظارت بر بازار لاستیک خودرو و روغن موتور و دیگر کالاها هم نیز در دستور کار تعزیرات حکومتی قرار گرفته است و در همین راستا اکیپ های گشت مشترک تعزیرات حکومتی و سایر دستگاه‌های نظارتی روزانه طی برنامه اعلامی از این واحد‌های صنفی بازرسی های لازم را بعمل خواهند آورد.

مدنی گفت: تعزیرات حکومتی استان در اجرای این طرح با راه‌اندازی اکیپ های گشت‌های مشترک با هماهنگی دستگاه‌های نظارتی و بازرسی‌های میدانی از اصناف برخورد سریع و قانونی با تخلفات احتمالی به ویژه  گرانفروشی در محل اجرا می شود.

وی یادآورشد : با ارسال گزارش ارگان های نظارتی به تعزیرات حکومتی سیر مراحل رسیدگی به پرونده با فوریت اقدام و در برخورد با متخلفین با توجه به اختیارات قانونی تعزیرات حکومتی متخلفین علاوه بر 10 برابر جریمه میزان تخلف، به اشد مجازات و تعطیلی واحد نیز محکوم می شوند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی در پایان خاطر نشان کرد: تمامی واحدهای صنفی موظف هستند قوانین و مقررات نظام صنفی را رعایت کنند در غیر این صورت در چهارچوب قانون بامتخلفین برخورد خواهیم کرد، همچنین مردم شریف استان نیز در صورت مشاهده هرگونه تخلف می توانند گزارش شکایت خود را در سامانه شکایات Tazirat135.ir ثبت نمایند، تا با قید فوریت به تخلف اعلامی رسیدگی شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *