مدیر عامل مجمع نکوداشت غدیر گفت: امام رضا (ع) در راستای بزرگداشت غدیر، جشن‌های باشکوهی در منزل خود برپا می‌کردند؛ از این رو غدیرخم از مهم‌ترین موضوعات سیره رضوی است.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، حسین فلاح عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران در حاشیه نشست تشریح برنامه‌های مجمع غدیر با اشاره به این که غدیرخم از مهم‌ترین موضوعات سیره رضوی است، گفت: باید ابعاد علمی و غدیری شخصیت امام رضا (ع) مورد توجه قرار گیرد و سیره ایشان به عنوان بنیانگذار تبلیغ غدیر در توس احیا شود.‌

مدیر عامل مجمع نکوداشت غدیر بیان کرد: در جامعه ما، امام رضا(ع) بیشتر به عنوان امام رئوف شناخته شده است؛ در حالی که جایگاه علمی ایشان در زمان حیاتشان از اهمیت بالایی برخوردار بود.

وی بیان کرد: امام رضا (ع) ۱۵ مناظره با ادیان مختلف داشتند و تاریخ، مناظرات ایشان که در زمان خلافت مأمون اتفاق افتاده را ثبت کرده است.

فلاح افزود: امام رضا (ع) در راستای بزرگداشت غدیر، جشن‌های باشکوهی در منزل خود برپا می‌کردند؛ از این رو غدیر خم از مهم‌ترین موضوعات سیره رضوی است.

مدیر عامل مجمع نکوداشت غدیر با تأکید بر این که مشهد باید به عنوان شهر غدیر رضوی شناخته شود، افزود: ابعاد علمی و غدیری شخصیت امام رضا (ع) مورد توجه قرار گیرد و سیره ایشان به عنوان بنیانگذار تبلیغ غدیر در توس احیا شود.‌

وی اظهار کرد: معرفی ابعاد مختلف سیره امام رضا (ع) و تبیین جایگاه ایشان در غدیر زمینه ساز شناخت عمیق‌تر این امام بزرگوار و الگوگیری از آموزه‌های ایشان در زندگی فردی و اجتماعی جامعه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *