در دهه ولایت و در آستانه عید سعید غدیر جلسه شورای مدیران بنیاد امام رضا علیه السلام با دستور کار رویکردهای تحولی این بنیاد در دو سال آینده و تغییرات ساختار سازمانی در محل سالن جلسات رضوان بنیاد تشکیل تشکیل جلسه داد.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار ، در این نشست مرتضی سعیدی زاده مدیر عامل بنیاد امام رضا(ع) با اشاره به فعالیت های بنیاد در دوساله ی اخیر روند تحولات این بنیاد را رو به رشد توصیف کرد و افزود: به اذعان کارشناسان و صاحب نظران حوزه های مختلف مخصوصا در بخش جشنواره امام رضا به سمت تخصصی شدن این بخش ها و مردمی سازی بسیاری از فعالیت های بنیاد رفته ایم که این اقدامات جزو توصیه ی مقام معظم رهبری و دستور کار دولت شهید رییسی بوده است.

وی در ادامه به تحولات و چرخش هایی اشاره کرد که طی دو سال اخیر در فرایند فعالیت های بنیاد امام رضا(ع) انجام شده و ادامه دارد از جمله این که به جای تصویرسازی تک بعدی شخصیت حضرت رضا علیه‌السلام به تصویرسازی جامع‌الابعاد چرخش محتوایی انجام شده است از تولید آثار ویژه هنرمندان در جشنواره‌ها به تولید آثار فاخر هنری برای عموم مردم چرخش هدفمند صورت پذیرفته است.

سعیدی زاده در ادامه افزود: با چرخش هدفمند از تولید بانک‌های اطلاعاتی به تولید و عرضه محتوای رسانه‌ای جذاب در بسترهای رسانه‌ای (با اولویت جوانان و نوجوانان) رو آورده ایم. همچنین به صورت تدریجی از برگزاری صرف جشنواره‌های فرهنگی هنری تبلیغ و جریان‌سازی فرهنگ و سیره رضوی برای عموم مردم در دستور کار بنیاد امام رضا علیه السلام قرار گرفته است و از جذب مخاطب مقطعی در برنامه ها بر جذب، حفظ و رشد پایدار مخاطبان در ساختارها چرخش و تغییر مسیر انجام شده است.

مدیر عامل بنیاد بین المللی امام رضا علیه السلام بر ضرورت هماهنگی و همکاری دستگاه های فرهنگی تاکید نمود و افزود: بنیاد امام رضا(ع) با چرخش هوشمندانه از اجرای برنامه‌ها به صورت مستقل توسط بنیاد به رویکرد مشارکت‌محور با نهادها و دستگاه‌های دولتی و نهادهای مردمی و کنشگرای بومی ملی و بین‌المللی رو آورده است

همچنین از رویکردهای تک بعدی و تجربی به رویکردهای بهبود چرخه‌ای و اخذ استانداردهای حرفه‌ای چرخش فنی داشته است و با هدف (توسعه فرهنگ رضوی) به منابع انسانی و مالی متناسب با رویکرد تحولی تغییر یافته است.

در ادامه این نشست احکام مدیران و مسئولان بخش های مختلف اعطا گردید.                                                                                                      معاونت علمی پژوهشی: دکتر سید رضا مرویان

مشاور عالی برنامه ریزی راهبردی: دکتر سعید قاسمی

مدیریت مردمی سازی فرهنگ رضوی: مهدی رجب پور

مدیریت آموزشی و اردویی رضوی: حجت الاسلام رفعتی

مدیریت توسعه عمومی و یکپارچه سازی منابع: سید حامد فیروزی

مدیریت آفرینش های فرهنگی و هنری: سید هاشم فیروزی

مرکز اسناد و کتابخانه تخصصی رضوی و زیارت: دکتر علیرضا کریمدادیان

مسئول دبیرخانه فرهنگی هنری امام رضا علیه السلام: سید جواد رفایی

جانشین و کارشناس مسئول شوراهای تخصصی دبیرخانه: سعید زمانی

مدیریت رسانه های نوین: حسن دستپروری

دفتر شعر رضوی: حجت الاسلام سیدی

دفتر مطالعات و نظارت و ارزیابی: احمد هاشمی

دفتر مدیرعامل و روابط عمومی: سروش سیرجانی

سردبیر پایگاه خبری رضوی: محمد جواد علیپور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *