دبیر علمی جشنواره «برساحل بحار» گفت: دهم مرداد ماه آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره «برساحل بحار» است.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، حجت الاسلام سید حسین سیدی در نشست خبری اولین جشنواره تخصصی شعر علامه مجلسی به قدرت ماندگاری هنر اشاره و اظهار کرد: دنیا خیام را به شعر می‌شناسد و این اثر ماندگاری هنر است.

دبیر علمی جشنواره برساحل بحار ابراز کرد: در حوزه کمتر به مباحث هنری پرداخته می‌شود و در این میان ما به ترویج فرهنگ ایرانی اسلام از دریچه هنر پرداخته است و برگزاری اولین جشنواره تخصصی شعر علامه مجلسی در این راستاست.

وی به محورهای این جشنواره اشاره کرد و گفت: اولین جشنواره تخصصی شعر علامه محمدباقر مجلسی با عنوان برساحل بحار با موضوعات زندگی و شخصیت علامه مجلسی، جایگاه علمی آثار و تالیفات و شاگردان و خدمات علامه مجلسی به اسلام و تشیع برگزار می‌شود.

سیدی هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی جایگاه علامه مجلسی در قالب هنر و شعر عنوان کرد و گفت: کتاب بحارالانوار؛ امتیازات و نوآوری‌ها به عنوان بخش ویژه جشنواره در نظر گرفته شده است.

دبیر علمی جشنواره برساحل بحار در خصوص جوایز این جشنواره ابراز کرد: سه جایزه شصت میلیون ریالی و پنج جایزه سه میلیون ریالی برای برگزیدگان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان این که آخرین مهلت ارسال دهم مردادماه است، خاطر نشان کرد: شرکت کنندگان، اشعار خود را به صورت پیام متنی به شماره ۰۹۱۵۵۶۷۰۵۷۰ در پیام رسان های ایتا یا تلگرام ارسال کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *