رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این که شخصیت علمی استاد دکتر محمد اسماعیلی بی نظیر بود، گفت: در جریان بیماری کرونا جامعه پزشکی بزرگان زیادی را از دست داد.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، دکترمحمد علی کیانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مراسم یادواره شهید سلامت دکتر محمد اسماعیلی در بیمارستان دکتر شیخ گفت: سال های زیادی طول می کشد تا جای افرادی مانند دکتر اسماعیلی در عرصه پزشکی پر شود.

وی افزود: دکتراسماعیلی در مسائل کاری یکی از شخصیت های آرام، متعادل و متین گروه بود، واقعاً حاشیه‌ای از بابت ایشان نداشتیم، او تاکید زیادی بر حل مشکلات دانشجویان داشت.

دکتر کیانی خاطرنشان کرد: برخی اوقات برای دانشجویان سخت‌گیری می‌کردیم، اما او با رافت و دلسوزی ما را قانع می‌کرد تا از این کار دست برداریم. او به مسائل نفرولوژی بسیار مسلط و در مباحث آماری صاحب نظر بود.

وی یادآور شد: ازدست دادن شخصیت ایشان بسیار سخت است، دانشجویان باید از او الگو بگیرند و راه و روش ایشان را در زندگی کاری به کار بندند. دوران کرونا دوران بسیار سختی بود، خیلی از عزیزان رفتند و خاطره شده اند.

شهید سلامت دکتر محمد اسماعیلی در سال ۱۳۳۷ در روستای فتح آباد شهرستان فردوس دیده به جهان گشود، پس از اتمام دوران تحصیل در سال ۵۶ در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شد. او به عنوان تنها نفرولوژیست شرق کشور در مشهد شروع به طبابت و خدمت‌رسانی به کودکان را آغاز نمود، دکتر اسماعیلی در 26 دی سال 99 به علت ابتلا به بیماری کرونا به شهادت رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *