همزمان با آخرین روز از هفته دفاع مقدس مراسم رونمایی از جلد نخست دانشنامه دفاع مقدس و افتتاح کتابخانه تخصصی دفاع مقدس استان خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، در این مراسم سردار سرتیپ دوم پاسدار حسینعلی یوسفعلیزاده گفت: تدوین دانشنامه دفاع مقدس استان خراسان رضوی کار مبارک و ارزشمندی است که امروز اولین جلد آن رونمایی می‌شود. امیدواریم با این رونمایی این کار سرعت بگیرد و مجموعه‌هایی که در تدوین این دانشنامه نقش‌آفرینی می‌کنند انسجام بیشتری داشته باشند.

وی افزود: کتابخانه تخصصی دفاع مقدس استان خراسان رضوی به بهره‌برداری رسیده و پژوهشگران و محققین دفاع مقدس از منابع تخصصی این کتابخانه استفاده می‌کنند که امروز با افتتاح آن آحاد مردم می‌توانند از این محیط علمی و فرهنگی بهره‌ ببرند.

یوسفعلیزاده در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین ضرورت ترویج فرهنگ جهاد و مقاومت پرداخت و تصریح کرد: اقدامات بسیاری در حوزه ترویج فرهنگ دفاع مقدس صورت گرفته و در همین راستا اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی با زبان های مختلف تلاش می‌کند تا حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس را در سطح استان عملیاتی کند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی در ادامه به توجه دستگاه‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه دفاع مقدس به گرامیداشت مناسبت‌های ملی دفاع مقدس و مقاومت اشاره کرد و بیان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون سه هزار و 800 برنامه در راستای گرامیداشت مناسبت‌های ملی دفاع مقدس و مقاومت در سطح استان اجرا شده است.

در این مراسم از منصور انوری نویسنده رمان سه جلدی “بر فراز آشیانه عنقا” که به زندگی سردار شهید محمود کاوه پرداخته است، تجلیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *