جانشین فرماندهی سپاه امام رضا(ع) با بیان این که هفته بسیج یادآور بزرگ مردی‌ها، اخلاص و از خودگذشتگی افرادی است که خدمت گذار و دلسوز مردم هستند، گفت: جامعه باید قدردان زحمات بسیج باشد؛ چرا که آنان خدمات بسیاری در عرصه های مختلف انجام داده اند.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، سردار سرتیپ دوم پاسدار علی اکبر افراسیابی در نشست خبری گرامیداشت هفته بسیج با اصحاب رسانه گفت: برنامه‌های هفته بسیج با هدف تقدیر و تشکر از بسیجیان برگزار می‌شود، آنانی که جانشان را در کف اخلاص گذاشتند و در جنگ ترکیبی دشمن، برای کمک به مردم سینه سپر کردند.

جانشین فرماندهی سپاه امام رضا(ع) با اشاره به شعار امسال بسیج؛ خدمت گذار مردم، افرود: امام خمینی می‌فرمود، ای کاش من هم یک بسیجی بودم. یاد شهدای امنیت به طور خاص شهید دوست محمدی و براتی که در اغتشاشات اخیر به شهادت رسیدند را گرامی می‌داریم.

افراسیابی با اشاره به این که بسیج در تمام صحنه‌ها حضور فعال داشته است، گفت: بسیج در بحران‌ها حضور داشته و همراه، همدرد و هم نشین آسیب دیده‌ها بوده و آن را به عینه شاهد بودیم.

جانشین فرماندهی سپاه امام رضا(ع) بیان کرد: برنامه‌های هفته بسیج را با هدف تقدیر و تشکر از بسیجیان برگزار می‌شود. کسانی که جانشان را در کف اخلاص گذاشتند و در جنگ ترکیبی دشمن برای کمک به مردم سینه سپر کردند.

افراسیابی به روزشمار هفته بسیج اشاره کرد و گفت: از یکشنبه ۲۹ آبان با نام بسیج سازندگی و پیشرفت آغاز می‌شود. در حوزه خدمت رسانی بسیج اقداماتی چون آبرسانی، لایه روبی قنوات، ساخت خانه‌های معسر، آبرسانی مناطق محروم و جاده سازی را انجام داده است.

وی یادآور شد: در حوزه سازندگی و اشتغال زایی بسیج حضوری چشمگیر داشته و هزار چرخ خیاطی در اختیار استان و مشهد قرار گرفته تا نیاز به درآمدزایی مرتفع شود. سی ام آبان ماه دومین روز به نام بسیج مسجد محوری و جامعه اسلامی نام‌گذاری شده که در بیش از ۴۰۰ منطقه، محله اسلامی یا مدینه فاضله پیاده می‌شود تا به معنای واقعی کشور اسلامی محقق شود.

افراسیابی گفت: اول و دوم آذرماه بسیج نوآوری و جهاد فاطمی و بسیج مردم سالاری و ایران قوی و مستقل نام‌گذاری شده است و اقدامات ۵۰۰ گروه جهادی در موضوعات مختلف در سطح استان به نمایش گذاشته می‌شود.

جانشین فرماندهی سپاه امام رضا(ع) اظهار کرد: پنج شنبه سوم آذر بسیج مظهر جهاد و شهادت نام‌گذاری شده که بسیجیان با حضور در مزار شهدا، عهد و پیمان مجدد با رهبر انقلاب شهدا خواهند بست.

وی بیان کرد: بسیج ایمان و تربیت اسلامی عنوان پنجمین روز از هفته بسیج است. اگر بسیجیان ایمان نداشته باشند این چنین خدمت صادقانه انجام نمی‌دهند. در این روز حضور حلقه‌های صالحین بسیج را در میقات‌های نماز جمعه خواهیم داشت.

افراسیابی افزود: شنبه پنجم آذر ماه روز بسیج مقاومت و اقتدار ملی است و در این روز نمایش حضور بسیج در صحنه‌های مختلف را شاهد هستیم‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *