مدیر عامل بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی از انتشار 190 جلد کتاب طی یک سال گذشته خبر داد

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، دکتراحد فرامرز قراملکی مدیر عامل بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: برگزاری ۲۱ کرسی ترویجی، برگزاری نشست‌های علمی، حضور در نمایشگاه‌های بین المللی کتاب از جمله دوحه، مسقط، نجف وکربلا با شعار هر نمایشگاه کتاب یک پایگاه علمی برای آستان قدس رضوی از دستاوردهای یک ساله این مرکز است.

قراملکی با بیان این که تولید محصولات علمی نوین خبر از ریل‌گذاری‌های جدید می‌دهد، گفت: بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی مصمم است با استفاده از ظرفیت‌های ملی و جهانی وارد مسائل مبتلابه و مباحث روز جامعه شود که در همین راستا اقدام به انتشار آثار چند رسانه‌ای کرده و تا کنون دو اثر با عناوین «پند بیهوده» و «خادم تراز» را در قالب آثار صوتی منتشر کرده است.

وی همچنین به انتشار کتاب ارزشمند «المعجم فی فقه لغه القرآن و سر البلاغه» اشاره کرد و گفت: این اثر به لحاظ حجمی و کمی در تاریخ تمدن اسلام مانند ندارد. تا کنون ۴۵ جلد از این اثر منتشر شده است و قرار است تا ۷۰ جلد از این کتاب منتشر شود.

وی در ادامه به اقدامات و دستاوردهای یک ساله بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی اشاره و خاطر نشان کرد: دانشگاه‌های بین‌المللی امام رضا(ع)، علوم اسلامی رضوی و بنیاد پژوهش‌های اسلامی سه بازوی علمی آستان قدس رضوی است.

قراملکی در ادامه راه‌اندازی شش هیئت اندیشه‌ورز با موضوعات زیارت، حجاب، مسائل کلامی عمومی شده، وقف، اخلاق خدمت و حدیث رضوی را یکی از اقدامات بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برشمرد و افزود: دانشمندان رشته‌های مختلف در این هیئت‌های اندیشه‌ورز حضور یافته و به تبادل تجربیات می‌پردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *