رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان این که دانشگاه بر اساس نیاز واقعی پذیرش دانشجو دارد ، گفت: از اهداف مهم این دانشگاه تامین نیاز بازار کار، اشتعال زایی و توانمند سازی شاغلین است.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، محمد جواد سلجوقی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی در نشست خبری با اصحاب رسانه در محل این دانشکده گفت: ۷۰ درصد از فارغ‌التحصیلان دانشگاه جذب بازار کار می‌شوند که رتبه بالایی دارد.

وی ادامه داد: هم پذیرش دانشجویان بر اساس اشتغال و هم نوع رشته ها بر مبنای نیاز بازار کار است. ۷۰ درصد واحد‌‌‌‌های درسی عملی و ۳۰ درصد واحدها نظری خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: سهم آموزش دانشگاه علمی کاربردی خراسان رضوی در آموزش عالی استان در حال حاضر ۳۰ درصد است و ۱۶ هزار دانشجو در مراکز سطح استان مشغول تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی همچنین گفت : ۲۵ درصد دانشجویان در بخش صنعت، ۴۷ درصد در بخش خدمات و ۲۶ درصد در بخش فرهنگ و هنر تحصیل می‌کنند. در بخش کشاورزی چون مراکز دولتی تعطیل شده‌اند، دانشجوی کمی داریم. همچنین بیشترین متقاضیان  خواهان تحصیل در رشته‌‌‌‌های خدمات و مدیریت هستند.

سلجوقی عنوان کرد: پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی از ۴ تا ۱۴ و در دوره کاردانی از ۷ تا ۱۷ دی ماه است. ما در ۳۸۰ رشته محل برای ۳۰ مرکز استان که فعال هستند پذیرش می‌کنیم. پذیرش بدون کنکور، از طریق سایت سازمان سنجش و بر اساس سوابق تحصیلی خواهد بود. وی یادآور شد : دانشگاه در ترم گذشته و اکنون، ۱۱۰ رشته محل جدید معرفی کرده که بر اساس نیاز بازار است. همچنین شهریه نسبت به مهرماه گذشته تغییر نخواهد داشت.

وی با بیان این که در پذیرش مهرماه ۲۰ درصد رشد داشتیم که نشان دهنده تمایل جامعه به آموزش علمی و کاربردی و مهارتی است، اظهار کرد: سیاست دانشگاه گسترش و پذیرش دانشجو از سایر کشورهاست. در حال حاضر ۱۰۰ نفر دانشجو از کشور‌‌‌‌های افغانستان و عراق در مراکز دانشگاه علمی – کاربردی استان مشغول تحصیل هستند.

 

خبرنگار : سید علی میرپور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *