عضو هیات امنای ستاد مردمی تجلیل از پیشکسوتان قرآنی گفت: خراسان رضوی در گفتمان سازی قرآن کریم پیشتاز در کشور بوده و حرکت های مردمی در این استان الگویی مناسب برای کل کشور است.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، محمد تقی فخریان مشاور مدیر کل آموزش و پرورش و عضو هیات امنای ستاد مردمی تجلیل از پیشکسوتان و فعالین قرآن و عترت خراسان رضوی در نشست خبری با اصحاب رسانه در دفتر خبرگزاری تسنیم گفت: جمهوری اسلامی مبانی خود را بر اساس ترویج فرهنگ قرآنی قرار داده است .

وی ادامه داد: اسنادی در شورای عالی انقلاب فرهنگی برای مدارس تصویب شده،  اما خیلی اجرا نشده است. شورا دستگاه تعلیم و تربیت کشور را ملزم کرده بود تا روخوانی و روانخوانی قرآن در مدارس ترویج شود .

فخریان خاطر نشان کرد : بعد از 10 سال که بررسی شد ، متوجه شدیم نه تنها مصوبات شورا اجرا نشد و پیشرفتی نداشتیم، بلکه در خیلی از زمینه ها راه و مسیر دیگری مانند سند 2030 را اجرا کرده ایم.

عضو هیات امنای ستاد مردمی تجلیل از پیشکسوتان و فعالین قرآن و عترت خراسان رضوی گفت : در خراسان رضوی حرکت های مردمی خوبی انجام شده است که یکی از آنان همین حرکت تجلیل از پیشکسوتان قرآنی است .

وی یادآور شد : مراسم تجلیل از معلم حافظ قرآن محمد رضا جاهدی نیا روز پنج شنبه در تالار نور سازمان اوقاف و امورخیریه برگزار و از مجاهدت ایشان تجلیل می شود . سخنران این مراسم دکتر عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *