رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این که با هماهنگی وزیر بهداشت در مشهد مشکل خاصی برای کمبود دارو چه از نظر آنتی بیوتیک، سرم و اسپری‌ها نداشتیم، گفت: فقط برای بیماران پیوندی دچار کمبود شدیم که برای تامین این داروها در حال پیگیری هستیم.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، دکتر محمد علی کیانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در نشست خبری با اصحاب رسانه در بیمارستان قائم (عج) مشهد با اشاره به اقدامات و خدمات ارائه شده از ابتدای سال جاری گفت: ۲۳ هزار و ۱۱۷ مورد مردم به درمانگاه‌های عمومی و تخصصی مراجعه داشته‌اند، همچنین در مجموع هزار و 850  عمل جراحی و ۸۴۱ عمل جراحی اورژانسی و ۴۹۶ مورد بستری انجام شده است.

او با اشاره به هزار و ۸۲۸ مورد نظارت بر اماکن عمومی طی این مدت، تصریح کرد: ۷۶ مورد منجر به اقدام قانونی شد و همچنین ۲۴۵ مورد بازدید از مهمانسراها که ۱۸ مورد نقص داشتند و ۷۹۲ واحد صنفی بازدید شد که ۲۶۶ مورد منجر به اقدام قانونی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص خدمات فوریت های پزشکی گفت: دو هزار و 399 مورد ماموریت اورژانسی در مشهد انجام که ۸۱۹ مورد تصادفی و ۱۵۸۰ مورد فوریت پزشکی غیر تصادفی بوده است.

او ادامه داد: از این اقدامات ۷۱ مورد منجر به اعزام به بیمارستان بوده و هزار و 68  مورد در محل خدمات ارائه شده است .

کیانی در خصوص آمار استانی خدمات اورژانسی گفت: سه هزار و ۶۵۱ خدمت اورژانسی ارائه شد که هزار و 249 مورد در جاده ها بوده است و بر اثر این حوادث در مجموع 68 نفر فوت کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *