معاون تبلیغات آستان قدس رضوی حرم مطهر رضوی از برگزاری 154 عنوان برنامه در ایام دهه کرامت خبر داد و افزود: در این 10 روز علاوه بر میلاد حضرت معصومه(س) و میلاد حضرت رضا(ع) مراسم های مناسبتی دیگری نیز برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، حجت الاسلام و المسلمین حسین شریعتی نژاد معاون تبلیغات آستان قدس رضوی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت : با توجه به همزمانی ایام دهه کرامت و تعطیلی مدارس و دانشگاه ها و نیز ایجاد رابطه صلح آمیز با کشور عربستان شاهد حضور چشمگیر زایران از اقصی نقاط کشور و نیز زائران عرب زبان در مشهدمقدس هستیم؛ لذا برنامه های مختلفی در سطح ملی و بین المللی پیش بینی شده است.
شریعتی نژاد با اشاره به شعار محوری آستان قدس در ایام دهه کرامت مبنی بر «همه خادم الرضاییم؛ خدمت کریمانه؛ همدلی و امیدافرینی»،محتوای تمامی برنامه ها را بر اساس همین شعار سال ذکر کرد.
وی با اشاره به این که استکبار جهانی بر تحقق برنامه های خود زن مسلمان را هدف قرار داده است، افزود: توجه به جایگاه زن در این شرایط حائز اهمیت است، بنابراین یکی از محورهای اساسی ما در فعالیت و اقدامات خود توجه به این قشر است.

معاون تبلیغات آستان قدس رضوی ادامه داد: رویکرد دوم ما بزرگداشت مناسبت های انقلابی در خرداد ماه و فتح خرمشهر و سومین رویکرد مسأله اتحاد، همدلی و تحول است.
وی مردمی سازی فعالیت ها و اقدامات در این ایام را چهارمین رویکرد آستان قدس ذکر کرد.
شریعتی نژاد با تاکید بر ضرورت خدمتگزاری مطلوب به زائران از برگزاری بیش از 200 جلسه تخصصی در این موضوع یاد کرد
وی از برگزاری مراسم اهدای یک هزار و 700 متر فرش دستبافت به حرم مقدس حضرت معصومه(س) در آغاز دهه کرامت همزمان با سخنرانی تولیت آستان قدس رضوی خبر داد.
معاون تبلیغات آستان قدس رضوی به برگزاری مراسم گلباران حرم مطهر رضوی توسط بانوان مشهدی از میدان شهدا، تشرف پاکبانان، باغبانان و نیروهای خدوم شهرداری به حرم مطهر، جشن شکوه رضوان به مدت 11 شب در حرم، و دیگر مراسمات مذهبی و فرهنگی اشاره کرد.
وی خاطرنشان کرد: در روز میلاد امام رضا(ع) ساعت 7 صبح تعویض پوش و پرچم را خواهیم داشت. همچنین مراسم افتتاح فاز دوم رواق کودک به ظرفیت یک هزار و 200 نفر ظرفیت و افتتاح رواق خردسال با عنوان کبوترانه جنب رواق کودک از دیگر برنامه های ما در ایام دهه کرامت است.
وی عنوان کرد: مراسم رونمایی از دیوارنگاره دهه کرامت با هنرمندی جناب آقای میری و با موضوع تاثیر هجرت تاریخی امام رضا (ع) در شکل گیری انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.
رونمایی از 10 کتاب برجسته و برپایی نمایشگاهی از کتاب های سال رضوی، برپایی ایستگاه معرفت در باغ رضوان با رویکرد مسابقه محوری ویژه خانواده ها، برپایی چهار ایستگاه تبلیغی و فرهنگی در ورودی های حرم، مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «در پرتو خورشید» از دیگر برنامه هایی بود که شریعتی نژاد به آن اشاره کرد.
وی همچنین به برگزاری مراسم جشن آغاز خدمت 313 جوان خادم با عنوان «فیض حضور» در این ایام اشاره کرد.
شریعتی نژاد همچنین اعلام کرد: ویژه برنامه های کودک و نوجوان با محوریت رواق کودک از امروز با عنوان «منم بچه مسلمان» از ساعت 8 تا 20 در حال برگزاری است و در حوزه بین الملل نیز نمایشگاهی از آثار فاخری هنری و فرهنگی  ایران، کویت و عراق در رواق دارالمرحمه برپا خواهد شد. همچنین در این ایام شاهد پذیرایی سنتی پاکستانی ها در چایخانه صحن امام حسن مجتبی(ع) نیز خواهیم بود.
وی یادآور شد: در سوم خردادماه همزمان با سالروز فتح خرمشهر، با حضور هموطنان خوزستانی مقیم مشهد در سه خرداد برنامه ای برگزار خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *