رئیس جمعیت هلال احمر از ماموریت های مهم این جمعیت در دهه پایانی ماه صفر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار ، دکتر پیر حسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر در مشهد مقدس با اشاره به این که این جمعیت سه ماموریت اساسی دارد، افزود: امدادرسانی به زائران پیاده در طرح همسفران خورشید، پشتیبانی و اسکان اضطراری دومین ماموریت جمعیت هلال احمر است که پیش بینی کردیم تا در شرایط اضطرار برای اسکان در موکب ها کمک رسانی کنیم و سومین محور ماموریتی، طرح قدم به قدم در مسیر بهشت است.

وی درخصوص طرح ملی همسفران خورشید خاطر نشان کرد: این طرح هشتمین سالی است که در طول شش مسیر اصلی حرکت زائران پیاده امام رضا(ع) در ۱۱۰ پایگاه برگزار می شود که با توجه به میزان تقاضا و تغییر شرایط تا ۱۵۴ پست نیز قابل افزایش می باشد.

کولیوند اضافه کرد: پایگاه های امداد و نجات ثابت ۳۲ پایگاه، پست های موقت و امدادی چادر  و کانکس ۴۳ پست، تیم سیار امداد و نجات خودروی امدادی ۳۲ تیم مرکز، پاسخگویی شعب و ستاد استان ۲۶ مرکز بصورت شبانه روزی فعال هستند.

وی بیان داشت: توان عملیاتی طرح ملی همسفران خورشید در مجموع ۵۷۹ نفر روز، در پست پایگاه تیم های سیار و ستاد شعب شهرستان ها و استان در طول این طرح مشغول به فعالیت می باشند.

کولیوند با اشاره به حرکت کاروان های زائران پیاده گفت: این طرح از ۱۶ شهریور ماه آغاز وتا تاریخ ۲۶ شهریور برابر با اول ربیع الاول به مدت ۱۱ روز جهت خدمت رسانی به زائران حرم مطهر رضوی ادامه دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه از طرح قدم به قدم در مسیر بهشت سخن به میان آورد و بیان داشت: این طرح با همت سازمان جوانان هلال احمر راه اندازی شده است و با مشارکت سه هزار و ۵۰۰ جوان هلال احمری از سراسر کشور جهت عملیات ویلچررانی و خدمت رسانی به زائرین حضرت رضا (ع) در حال اجرا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *