امیر سرتیپ الهامی گفت: آمادگی دفاعی ارتش جمهوری اسلامی ایران بازدارندگی بسیار خوبی دارد و توانایی مقابله با هرگونه تهدید و تهاجم را داریم.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، امیر سرتیپ علیرضا الهامی در جمع کارکنان و فرماندهان پدافند هوایی شمال شرق کشور، با اشاره به بحث آمادگی دفاعی کشورمان برای مقابله با تهدیدات دشمنان، اظهار کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران از نگاه فرهنگی و مبانی دینی برای آمادگی دفاعی، خودش را به سطح عالی رسانده است و آمادگی کامل جهت هرگونه تهدیدی را دارد.

وی افزود: شجاعت و پشتیبانی مردم از ولی فقیه و نظام باعث شده که امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران توانایی مقابله با هرگونه توطئه دشمن را پیدا کند و این فرمان الهی است که شما هرچه در توان دارید، قدرت و آمادگی دفاعی‌ تان را برای پیشگیری و مقابله با هر نوع تهدیدی افزایش دهید.

سرتیپ الهامی با اشاره به این که تجهیزات نظامی پدافند بومی است، تاکید کرد: پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بحث تجهیزات نظامی به دستاورد و تکنیک‌ های خوبی رسیده که عمدتاً نیز ساخت داخل کشور است.

وی با بیان این که با توانایی و برخورداری از تجهیزات، آمادگی مقابله با هر گونه تهدیدهایی که امنیت کشور را به خطر می اندازد را داریم، اظهار کرد: سقوط سرنوشت کسانی است که خواسته های خود را به ملت ها تحمیل می کنند.

جانشین پدافند هوایی ارتش خطاب به دشمنان اسلام و انقلاب گفت: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در اوج عزت و اقتدار قرار دارد و در هر نقطه‌ای که دشمن بخواهد شرف و کرامت مسلمانان را مورد هجمه و تهدید قرار دهد، ارتش و نیروهای مسلح در آن نقطه حاضر شده و پاسخی دندان‌شکن به دشمنان می‌دهند.

امیر سرتیپ علیرضا الهامی وحدت نیروهای مسلح را بسیار مهم و ارزشمند دانست و بیان کرد: امروز همگرایی، یکدلی و وحدت بین نیروهای مسلح از بالاترین تا پایین ترین سطوح وجود دارد و این هم افزایی و یکپارچگی مایه افتخار برای نظام است.

در پایان جانشین نیروی پدافند هوایی ارتش ضمن بازدید از قسمت‌ های مختلف این منطقه پدافندی، میزان آمادگی رزمی و سطح آمادگی این یگان را مطلوب ارزیابی نمود و از تلاش شبانه روزی کلیه کارکنان تقدیر کرد.

 

خبرنگار : سید علی میرپور 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *