امیر سرتیپ دوم ستاد صادق نوری، جانشین قرارگاه منطقه ای شمال شرق نزاجا در همایش جهاد تبیین اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در یک منطقه بی ثبات، جزیره ثبات است. در حالی که در کشورهای اطراف ما اکثراً جنگ و خونریزی وجود دارد، ایران در طول تاریخ همواره جزیره ثبات بوده است.

به گزارش پایگاه خبری پازنگار ، وی با اشاره به آمار جنگ ها در طول تاریخ گفت: اگر تاریخ را در 5 هزار سال بررسی کنیم، حدود 14 هزار جنگ رخ داده است. اما در قرن بیستم بیش از 360 جنگ رخ داده است، یعنی آمار جنگ ها خیلی بیشتر شده است.

امیر نوری در ادامه به نقش ارتش، سپاه و نیروی انتظامی در منطقه اشاره کرد و گفت: این سه نیروی مقتدر در منطقه مطرح هستند و نقش تعیین کننده ای دارند. آنچه که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان راهبرد تعیین می کند، باید توسط این نیروها به وقوع بپیوندد.

جانشین قرارگاه منطقه ای شمال شرق نزاجا با اشاره به آمادگی بالای این قرارگاه گفت: قرارگاه شمال شرق از قرارگاه های بسیار عالی و آماده به رزم نیروی زمینی ارتش است. این قرارگاه بیش از 700 کیلومتر مرز را در اختیار دارد و امنیت این مرزها را برقرار می کند.

وی در ادامه به پشتیبانی قوی از قرارگاه شمال شرق اشاره کرد و گفت: این قرارگاه با بیش از 17 یگان نیاز به یک پشتیبانی قوی دارد که خوشبختانه با وجود کارکنان زحمتکش و متعهد پشتیبانی منطقه شمال شرق، این امر به نحو احسن انجام می شود.

امیر نوری همچنین به طرح های لبیک اشاره کرد و گفت: اولین طرح لبیک توسط امیر فرماندهی نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری ارائه شد و در طول سه سال متداوم، اصول فرماندهی، ولایت مداری، عدالت محوری و شایسته سالاری در 31 طرح لبیک به عنوان فروع فرماندهی مد نظر قرار گرفته است.

وی در پایان با تأکید بر آمادگی بالای نیروی زمینی ارتش گفت: نیروی زمینی در اوج آمادگی خود قرار دارد و از یگان های بسیار آماده ای است. به عنوان مثال، در یک رزمایش کلاسیک، قاطع و اصولی، در کمتر از 48 ساعت دو لشگر جابجا شد.

جانشین قرارگاه منطقه ای شمال شرق نزاجا در پایان از خانواده های کارکنان ارتش تشکر و قدردانی کرد و گفت: اگر فرماندهی موفق است، مطمئن باشید که خانواده قوی پشتش است و حمایتش می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *