طی مراسمی کتابخانه عمومی روستای فارمد با حضور مسئولین استانی افتتاح شد

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، مراسم افتتاح کتابخانه عمومی خیرساز مرحوم حاج حسن سالار روستای فارمد شهرستان مشهد با حضور حجت الاسلام و المسلمین نصرالله پژمانفر، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، خانواده مرحوم حاج حسن سالار و جمعی از اهالی روستا برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام و المسلمین نصرالله پژمانفر، نماینده مردم شریف مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از تمامی دست اندرکاران احداث و راه اندازی کتابخانه عمومی خیرساز مرحوم حاج حسن سالار،گفت: امروز به همت خانواده مرحوم حاج حسن سالار در مراسم افتتاحیه تنها کتابخانه روستای فارمد حضور داریم.

وی افزود: در فضایی که مردم کشور در معرض بمباران فکری توسط دشمنان قرار گرفته اند، تلاش ما باید بر این باشد که مردم را به سوی راه درست و صحیح هدایت کنیم.

پژمانفر با اشاره به این که در طول تاریخ مردم حضوری فعال و همیشگی در کارهای عام المنفعه همچون احداث مسجد، کتابخانه، مدرسه و … داشته اند، اظهار کرد: راه اندازی این کتابخانه نیز می تواند باب فتحی برای تداوم مشارکت مردم و دستگاه های اجرایی و فرهنگی برای انجام کارهای عام المنفعه و رقم زدن اتفاقات مهم فرهنگی و اجتماعی در روستای فارمد باشد.

وی در خصوص کتابخانه عمومی خیرساز مرحوم حاج حسن سالار، ابراز کرد: این کتابخانه در بنایی به مساحت 145 مترمربع و زیربنای 115 متر مربع و دارای بخش های سالن مطالعه، مخزن کتاب، بخش کودک و … احداث شده است.ساختمان کتابخانه با صرف اعتباری بالغ بر 4 میلیارد ریال توسط فرزندان آن مرحوم ساخته و به مدت 20 سال به نهاد کتابخانه های عمومی کشور واگذار و تجهیز و راه اندازی آن با صرف مبلغی بالغ بر 4 میلیارد ریال توسط اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *