مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان این که همزمان با چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، سینماهای استان خراسان رضوی نیز از ۱۷ تا ۲۳ بهمن ماه جاری میزبان اکران فیلم‌های منتخب این جشنواره خواهند شد، گفت: بیستمین دوره میزبانی جشنواره در مشهد مقدس همراه با جشن های چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، محمد حسین زاده مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اعلام این خبر افزود: نگرش عدالت فرهنگی و رویکرد گسترش‌ دسترس‌پذیری و بهره‌مندی حداکثری مخاطبان از این رویداد بزرگ، ویژگی این دوره از جشنواره است که پیش‌تر  وعده‌‎ی آن در سفرهای استانی رئیس سازمان سینمایی و سمعی‌بصری کشور به استان‌ها داده شده بود.

دبیر بیستمین جشنواره فیلم فجر مشهد افزود: نوآوری در برگزاری برنامه‌های جنبی در حاشیه جشنواره‌، دیگر شاخصه‌ی این دوره است که نشست‌های نقد و بررسی و کارگاه‌های آموزشی سینما در زمینه‌های فیلمبرداری، کارگردانی، فن بیان، فیلمنامه نویسی از جمله‌ی آن‌هاست.

وی تصریح کرد : درخواست برای نمایش فیلمهای جشنواره درهشت سینمای مشهد انجام شده و رایزنی برای نمایش فیلم های جشنواره در شهرستانهای نیشابور و سبزوار و پردیس جدید التاسیس مهر کوهسنگی مشهد نیز در دست اقدام است.

حسین زاده گفت: برنامه ریزی برای نمایش فیلم های سینمایی با استفاده از دستگاه سینماسیار در نواحی کم برخوردار و حاشیه شهر همزمان با روزهای برگزاری جشنواره نیز از دیگر اقدامات پیش بینی شده در این دوره می‌باشد.

خبرنگار: حسین ضیایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *