مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: تأخیر پیش‌آمده در مجازات قاتلان شهید الداغی در سبزوار قابل قبول نیست، لذا تسریع در مجازات ضاربان شهید را از قوه قضائیه خواستاریم.

به گزارش پایگاه خبری پاژنگار، حجت الاسلام والمسلمین مهدی حسن‌زاده نامقی در نشست خبری تشریح برنامه‌های «کاروان خودرویی غیرت» با اصحاب رسانه به برپایی آئین‌های مختلف از تشییع، اجرای یادمان و چهلم برای این شهید در استان و کشور اشاره و اظهار کرد: قرار است روز ۲۵ خردادماه، کاروان خودرویی غیرت از تهران حرکت خود را آغاز کند

وی افزود: پس از برگزاری مراسمی در سمنان، کاروان تا مشهد ادامه مسیر داده و پس از حضور در آئینی ویژه این شهید در مشهد مقدس، عصر پنجشنبه در گلزار شهدای سبزوار بر مزار شهید الداغی حاضر خواهد شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی بیان کرد: بیعت با شهید الداغی به عنوان شهید غیرت، امیدآفرینی و اتحاد اقشار مردم در برابر دشمنان بر محور غیرتمندی از اهداف این برنامه فرهنگی است که با خودروهای شخصی و با حضور اقشار مختلف مردم به ویژه خانواده معظم شهدا برگزار خواهد شد.

وی افزود: جمع آوری دلنوشته های مردم نسبت این شهید بزرگوار و خاطرات خانواده شهید در قالب دو کتاب مجزا و ساخت مستند شهید غیرت از دیگر فعالیت‌های در دست اقدام بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی است.

حسن زاده نامقی گفت: حضور گسترده مردم سبزوار در آئین تشییع شهید الداغی بی سابقه بود، این رویداد و عزت یافتن در میان مردم اتفاقی نیست و ناشی از حرکت غیرتمندانه و نیز ویژگی‌های شاخص شهید در طول زندگی او بوده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در ادامه همچنین بیان کرد: تأخیر پیش‌آمده در مجازات قاتلان شهید الداغی در سبزوار قابل قبول نیست و موجب جری شدن و گستاخی بیشتر تعدی کنندگان به نوامیس و اراذل و اوباش می‌شود.

وی بیان کرد: در آئین تشییع شهید الداغی در سبزوار، به عنوان یک مطالبه عمومی از قوه قضائیه درخواست شد تا محاکمه و اجرای حکم عاملان شهادت این شهید بزرگوار را تا پیش از مراسم چهلم وی نهایی کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *